четвер, 25 жовтня 2018 р.

Тренінг-курс «рівний – рівному»



Із серпня 2000 року Уряд України за підтримки Програми розвитку Організації Об`єднаних Націй в Україні, ЮНЕЙДС (Об`єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД) впроваджує програму «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».
Основним методом Концепції є метод «рівний – рівному». Під ним розуміємо надання та поширення достовірної, соціально значимої інформації через довірче спілкування як рівний із рівним у межах організованої (тренінги, акції тощо) та неформальної роботи (спонтанне спілкування з однолітками), яку проводять спеціально підготовлені підлітки-інструктори.
Переваги передавання знань від однолітка до однолітка полягають у тому, що:
    -    підлітки більше часу спілкуються один з одним;
-          глибше розуміють проблеми свого оточення;
-           на відміну від дорослих розуміють субкультурну мову;
-         більше довіряють один одному, краще налаштовані на розуміння й наслідки             поведінки.
У межах реалізації програми виконуються такі завдання:
-         створення соціально-педагогічних умов, сприятливих для позитивних змін
-         у знаннях, уміннях, навичках і вчинках, у ставленні дітей і молоді до здорового способу життя;
-         створення організаційних умов для активної просвітницької діяльності щодо здорового способу життя серед дітей і молоді через надання самим підліткам;
-         виявлення в молодіжному середовищі позитивних лідерів, а також спонукання осіб з груп «груп ризику» до переорієнтації лідерських якостей з негативних на позитивні;
-         підготовка підлітків-інструкторів до просвітницької діяльності серед ровесників;
-         підвищення соціальної компетентності молоді в питаннях здорового способу життя;
-         сприяння розумінню проблем молоді суспільством, розширенню нормативно-правової бази захисту здоровя;
-         розвиток теорії й практики методики освіти «рівний-рівному»;
Технологія  навчання спрямована на підвищення рівня знань, умінь і навичок щодо формування здорового способу життя і ґрунтується на модульному навчанні.



Серед модулів визначено такі:
1.     Модуль «Методика освіти «рівний – рівному». Цей модуль присвячений ступеневій передачі знань: залученню до просвітницької роботи підлітків-інструкторів та їх діяльності серед однолітків.

2.     Модуль «Спілкуємося й діємо». Спрямований на формування у підлітків навичок ефективної комунікації, що має підґрунтям активної позиції та здорового способу життя.

3.     Модуль «Твоє життя – твій вибір» (профілактика тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків).

4.     Модуль «Прояви турботу і обачливість» (профілактика ВІЛ/СНІДу, ІПСШ, незапланованої вагітності серед молоді).

5.     Модуль «Знаємо та реалізуємо свої права». Спрямований на розвиток у підлітків власної гідності, відчуття необхідності для суспільства; на усвідомлення своїх прав, обов’язків, відповідальності за свої дії; на стимулювання у підлітків бажання реалізувати свої права.

6.     Модуль «Моє майбутнє». Спрямований на формування в підлітків бачення життєвих перспектив, відповідальності за своє майбутнє, розвиток навичок критичного мислення, уміння оцінювати свої дії, підсилення впевненості в собі та здатності брати на себе відповідальність, визначати власні цілі.

Немає коментарів:

Дописати коментар