субота, 3 листопада 2018 р.

Протидія домашньому насильству


Домашнє насильство — це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
Домашнє насильство — найбільш розповсюджена форма порушення прав людини, без подолання якого складно створити умови, сприятливі для самореалізації здобувачів освіти, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей.
Діагностика задля виявлення й протидії домашньому насильству Захист дітей від жорстокості, насильства та попередження злочинів проти них буде ефективним, якщо звертатися до: міждисциплінарної взаємодії комплексного та системного впливу на всіх учасників освітнього процесу. Працівники психологічної служби системи освіти — практичний психолог і соціальний педагог — мають застосовувати комплекс психодіагностичних методик задля виявлення домашнього насильства та протидії цьому явищу.
Діагностика — це виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні.
Щоб виявити рівень насильства у сім’ї, також варто провести бесіду і змоделювати ігрові ситуації з дитиною. Помітивши тривожні ознаки у поведінці, доречно провести опитування за спеціально розробленою анкетою виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми. Діагностичні методики з виявлення домашнього насильства мають застосовувати лише працівники психологічної служби. Спланувати і провести діагностичну роботу допоможе працівникам психологічної служби Перелік діагностичного інструментарію з виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей, затв. вченою радою Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України (протокол № 9 від 13.09.2018).


Немає коментарів:

Дописати коментар